TRY+KDV  
Türkçe  

Araç Kiralamak mı Yoksa Satın Almak mı Avantajlı?

Yayınlanma Tarihi: 01/10/2018

Malatya Rental Cars Araç Kiralama Avantajları

Bir araç sahibi olmak her zaman hayatı kolaylaştıran ve ulaşım konusundaki tereddütleri olabildiğince aza indiren, sayısız ulaşım aracının arasında, birinci seçenektir. Peki, araç satın almadan da istediğimiz an sorunsuz bir ulaşım sağlayabileceğimiz bir araca nasıl sahip olabiliriz? Araç kiralama opsiyonunu değerlendirerek elbette? İki seçeneğin de kendisine göre avantajları ve dezavantajları olmakla birlikte, doğru adımları attığınızda kendiniz için en doğru kararı vermiş olacaksınız.

 
Diyelim ki; haftanın yalnızca belli günlerinde bir araca ihtiyaç duyuyorsunuz ve ilk olarak bir araba satın alma seçeneğini gündeminize aldınız. Cebinizden toplu olarak çıkacak miktarın yanı sıra günlük benzin masrafınız ve zaman içinde karşınıza çıkacak diğer sabit masraflar size fazlaca bir mali yük olarak geri dönecektir. Ancak belli günlerde kullanmak üzere araba kiralama opsiyonunu tercih ettiğinizde sabit masraflardan kurtulacak, sizi zorlayabilecek mali sorumluluğa sahip olmayacaksınız. Kısacası ayın ve haftanın yalnızca belli günlerinde araba kullanan bir bireyseniz kiralama seçeneği sizin için daha karlı ve zahmetsiz olacaktır.
 
Arabanızı kısa dönem değil, uzun dönem kullanmak gibi bir planınız varsa; araba kiralama şirketlerinin sunduğu ?uzun dönem araç kiralama? opsiyonunu değerlendirmeye alabilirsiniz. Bu hemen hemen araç satın alma ile aynı masrafa denk gelse de araç kiralama şirketlerinin sizlere sunacağı imkanlar, sizi birçok prosedürle meşgul olmaktan ve yine hayli yüklü sabit masraflardan kurtarıyor. Bu avantajlardan en önemlileri; araçların bakımlarının araç kiralama şirketleri tarafından yapılması, bürokratik işlemleri gerçekleştirerek sizleri büyük bir zaman kaybından kurtarmaları?
 
Diğer yandan araba konusunda modanın gerisinde kalmak istemiyor, yaşam tarzınıza göre farklı araç türlerini kullanma gereksinimi duyuyor ve farklı modelleri de deneyimlemek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda da iki veya üç senede bir araba modelinizde değişiklik yapmak ya da hali hazırda bir aracınız varken kullanacağınız araziye göre yeni bir araç kiralamak durumunda kalmak sizi yine maddi açıdan daha zorlu bir yola sokacaktır. Bu durumda da araba kiralamak sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Son Haberler

Malatya Havalimanı (MLX) Araç Kiralama | Malatya Havalimanı Oto Kiralama | Malatya Havalimanı Rent a Car

Malatya Havalimanı Araç Kiralama Dünya üzerinde kayısı bahçeleri ile ünlenen Doğu Anadolu...

Devamını oku

19 Mayıs Tatil Müjdesi

19 Mayıs 2022 Tatil Müjdesi!   19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'...

Devamını oku

Malatyarentalcars Haftanın Aracı!!

Malatyarentalcars ile Haftaya Güzel Başla! ???? Renault Symbol 2020 Model Benzin Manuel 107TL ???? Kampa...

Devamını oku

Yeni Yıla İndirimlerle Giriyoruz

Yeni Yıla İndirimlerle Giriyoruz. Renault Clio 2020 Model Benzin Manuel 107 TL 7 Gün ve Üzeri Kiralama...

Devamını oku

Aracını İnstagram-Facebook Uygulamaları Üzerinden Kirala

Malatya Rental Cars  İnstagram ve Facebook Mağazaları Açıldı Daha Sosyal-Daha Hızlı-Daha K...

Devamını oku

ARAÇ FİLOSU En uygun fiyatlarla en kaliteli araç kiralama hizmeti!

ÜYELİK İŞLEMLERİ Hemen ücretsiz üye olun, rezervasyon takibini kolayca yapın!

EKSTRA SEÇENEKLER Rezervasyonun ekstraları ile sürüşünüzü kolay ve güvenli yapın!

BİZE ULAŞIN Her türlü soru ve sorununuz için bize hemen ulaşabilirsiniz!

https://www.malatyarentalcars.com/ © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır -