TRY+KDV  
Türkçe  

Kiralama Koşulları

Kiralama Yaşı ve Ehliyet Süresi:

.Ekonomik grup araçlar için 20 yaşını doldurmuş ve 1 yıllık ehliyete sahip olmak,

.Orta Grup araçlar için 21 yaşını doldurmuş ve 2 yıllık ehliyete sahip olmak

.Üst grup araçlar için 23 yaşını doldurmuş ve 3 yıllık ehliyete sahip olmak

.Lüks grup araçlar ve minibüsler için 25 yaşını doldurmuş ve 4 yıllık ehliyete sahip olmak gereklidir.

·Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet, nüfus cüzdanı ve kendi adınıza düzenlenmiş kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Üst ve lüks grup araçlar için İKİ ADET KREDİ KARTI talep edilir.

Araç Kiralama Süresi:

Araç kiralama süresi 24 saat üzerinden hesaplanır. İnternet sitemizdeki 31-90 gün aralığındaki fiyatlar yıllık kiralama sözleşmelerinde geçerli aylık kiralama bedelidir.

Yedek Sürücü:
İkinci bir sürücünün kiralanan aracı kullanabilmesi için ehliyet bilgilerinin kira kontratı hazırlanırken kayıt edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bütün kaskolar geçersiz olacak ve kayıtlı sürücü bütün hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Sadece bir kişi yedek sürücü olarak kayıt edilebilir. Yedek sürücü bedeli günlük 10 TL’dir.

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı):
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 500 TL orta sınıf araçlar için 750 TL üst ve lüks sınıf araçlar için 1000 TL provizyon bloke edilir. Üst ve lüks grup araçlar için İKİ ADET KREDİ KARTI  talep edilir.

Provizyon iptalleri araç dönüşünden sonra en geç 1 iş günü içinde yapılmakta olup, banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iptal işleminin hesabınıza yansıması 10 günü bulabilir. Provizyon iptalleri ile ilgili işlem sürelerini bankanızdan öğrenebilirsiniz.

Malatyarentalcars Fiyatlarına dâhil olan hizmet ve ürünler:

Web sitelerimizde gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dâhildir:
. Muafiyetli Kaza Sigortasından Yararlandırma Teminatı
Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dâhildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın ekonomik araç grubunda 500€ orta sınıf araçlarda 750€ üst ve lüx grup araçlarda 1000€ tutarındaki kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik, cam, far) hasarları kapsamaz.
. Günlük 200 km kullanım (1-7 Gün arası)

. Günlük 150 km kullanım (7-15 Gün arası)

.Günlük 100 km kullanım (15-30 Gün arası)

. Yıllık kiralamalarda 30.000 km kullanım hakkı

 Malatyarentalcars Fiyatlarına dahil olmayan Hizmet ve Ürünler:

-Kiralama esnasında seçilen ekstralar

-KDV(Katma Değer Vergisi)

Malatyarentalcars Fiyatlarına dâhil olmayan sigortalar:

- Tam Kaza Sigortası FULL KASKO (SCDW)
Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak 500€ ile 1000€ arasında değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen muafiyet tutarına kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları gibi üçüncü şahısların karışmadığı hasarlar)  müşteri tarafından alınacak polis raporu ile teminat kapsamına alır.

Malatyarentalcars Ek Ücret İle Satın Alınabilir Sigortalar:

1)Mini Hasar Güvencesi: 750 TL ye kadar oluşan hasarlarda kiracı beyanı ile onarım sağlanma avantajı sunan güvencesidir.

2)Süper Mini Hasar Güvencesi:1500 TL ye kadar oluşan hasarlarda kiracı beyanı ile onarım sağlanma avantajı sunan güvencesidir.

DİKKAT!

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır:

- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,

- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),

- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller),

- Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,

- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,

- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),

- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),

- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,

ÖNEMLİ:

Kaza durumunda kiralanan araç kaza mahallinden hareket ettirilmeden kaza ve alkol raporu tutturulmalıdır. 24 saat hizmet veren +908508888015 çağrı merkezimizi arayarak yapılacak işlemler ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Kaskonun geçerliliği için Kaza anında müşteri hizmetlerimize bilgi verilmesi ve kaza ve alkol raporlarının eksiksiz tutturulması şarttır.

- Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının ve araç ruhsatının teslim edilememesi.

- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,

- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,

- Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası kapsamına dâhil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.

- Üçüncü şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlardan müşterinin kendisi sorumludur.

Teslimat & Dönüş:
Malatyarentalcars ofisinden teslim ve iade hizmeti mesai saatleri içerisinde Malatya Erhaç Havalimanı teslim ve iade hizmeti 7/24 yapılmaktadır. Firmamız veya hizmet ortaklarımızın ofisinin bulunmadığı yerlere teslimat veya iadelerde hizmet bedeli alınacaktır. Hizmet bedeli ve diğer detaylar için lütfen bizi arayınız.

Gecikmeli Dönüş:
Eğer kiralanan araç normal dönüş saatinden 3 saat veya daha fazla geç getirilirse 1 günlük ek ücret alınacaktır.(Saatlik gecikmeler kiralama bedelinin %25 tutarı saat başı)

Trafik Cezaları:
Kiralama süresi içerisindeki trafik ihlallerinden kaynaklanan bütün cezalar kiralayana aittir.

Rezervasyon:
24 saat hizmet veren +908508888015 çağrı merkezimizi arayarak telefonla veya web sitelerimizde rezervasyon formunu doldurarak online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon İptalleri:
Rezervasyon iptallerinde %25 kesinti kredi kartından veya nakit olarak tahsil edilecektir.

Rezervasyon yapıldığı takdirde yukarıda belirtilen kiralama koşulları otomatik olarak kabul edilmiş sayılır.

ARAÇ FİLOSU En uygun fiyatlarla en kaliteli araç kiralama hizmeti!

ÜYELİK İŞLEMLERİ Hemen ücretsiz üye olun, rezervasyon takibini kolayca yapın!

EKSTRA SEÇENEKLER Rezervasyonun ekstraları ile sürüşünüzü kolay ve güvenli yapın!

BİZE ULAŞIN Her türlü soru ve sorununuz için bize hemen ulaşabilirsiniz!

https://www.malatyarentalcars.com/ © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır -